• Erasmus Days 2023

•                 V termíne od 09. – 14. októbra 2023 sa konal 7. ročník #ErasmusDays. Išlo o 6 dní osláv programu Erasmus+ - podelenie sa so skúsenosťami a zážitkami z projektov Erasmus+.

Deň osláv Erasmus+ sa na našej škole uskutočnil 10. 10. 2023. Dôležitou a neodmysliteľnou súčasťou týchto osláv boli priami účastníci Erasmus+ - žiaci z II. AD a IV. A triedy, ktorí absolvovali Erasmus+ v Španielsku (Seville), Portugalsku (Montijo, Lisboa).

Prvý krát sa Erasmus+ uskutočnil aj pre zamestnancov školy, ktorí sa svojou mobilitou na Madeire (Portugalsko) mohli obohatiť o Porozovanie pri práci (job shadowing) a Kurzy a odbornú prípravu.

Prezentácia projektu Erasmus+ sa uskutočnila pred žiakmi našej školy z rôznych ročníkov.

Erasmus+ je nielen pre našich žiakov, ale aj pre zamestnancov školy veľmi veľkou možnosťou vycestovať za poznaním, skúsenosťami do zahraničia počas odbornej praxe a v rámci ďalšieho vzdelávania. Snažíme sa pripraviť našich žiakov na trh práce, rozvíjať ich odborné zručnosti, zlepšiť jazykové schopnosti a posilniť príťažlivosť odborného vzdelávania.

Študenti spoznávajú samých seba, svoje schopnosti využiť príležitosti, adaptovať sa a riešiť nečakané.