• 2. účelové cvičenie

1. 7. 2021

29. júna 2021 sa konalo 2. účelové cvičenie pre žiakov prvých ročníkov našej školy. Cvičenie sme zorganizovali v priestoroch interiéru a exteriéru našej školy, využívajúc telocvičňu, zeleň okolo školy a altánok. Cvičenia sa zúčastnili žiaci všetkých prvých tried a na "účelovke" sa oboznámili so základmi zdravotníckej prípravy pod vedením Mgr. Z. Čurlejovej, kde si mohli zasúťažiť v rámci zábavného kvízu, s p. učiteľom Ing. J. Leškom naši žiaci ovládli mapu, buzolu a naučili sa základy topografie a prežitia v prírode. Atraktívnou činnosťou bola streľba zo vzduchovej zbrane/vzduchovky na cieľ simulujúci nepriateľa pod vedením p. učiteľa Mgr. Výrostka. Zistili sme, že streľba nie je vôbec taká jednoduchá, ako to vyzerá v akčných filmoch.Počasie nám prialo, nálada bola skvelá, tešíme sa na ďalšie takéto aktivity.
            R. Kollarčík