• MOJEpoPRVÉ

    • Každý človek je jedinečný. Každý človek je iný. Na každom je výnimočné niečo iné. Či už v tejto škole alebo ktorejkoľvek inej. Možnosť písať školský blog je veľmi dobrá. Možno niektorí nemajú čas alebo nemajú záujem, ale každý má čo povedať. Aj ty, čo práve teraz čítaš tento blog. Tento príspevok je môj prvý a možno bude aj posledný. Je dosť smutné, že nikto nemá záujem písať školské noviny. Je smutné, že ľudia prestávajú mať záujem o veľa vecí.  Prečo? Keď sa nad tým zamyslíme, tak zistíme, že jediné, čo nás zaujíma, sú technológie, alkohol, vzťahy a to, čo nazývame život.

     Ale je toto ten život, ktorý chceme žiť? V prvom rade by sme mali naozaj žiť a nielen prežívať. Mali by sme si ísť za tým, po čom túžime a čo naozaj chceme. Máš strach? A kto ho nemá? :) Myslíš, že nikoho nezaujíma tvoj názor? Ale áno, zaujíma. Myslíš, že nie si dosť dobrý? To sa mýliš. Si užasný taký, aký si. Si to proste ty. Neváhaj sa ukázať v celej svojej kráse. Dokáž, čo v tebe je. Aj keď ostatní sú proti tebe, majú námietky, ale každý má svoje problémy a mnohí sami za to nemôžu. Nezmeníš niektoré veci. Ale veľa toho môžeš dokázať zmeniť. Samozrejme, že sa nájdu ľudia, ktorý ťa budú podceňovať, podkopávať ti nohy, nadávať na teba. Vždy sa nájde aj niekto taký. Bohužiaľ. Ale nesmúť. Netráp sa. Nedepkuj. Usmej sa. Tvoj úsmev môže veľa vecí zmeniť. Môže zmeniť aj veľa ľudí, ich správanie, ich reakcie. Veľa ľudí to už ani nečaká, tú ochotu, milú povahu. Ľuďom záleží na peniazoch, moci. Ale čo tak dobrota, pomoc, ochota? Takých ľudí je čoraz menej a menej.

     Zamysli sa predtým, ako sa nejako rozhodneš. Zamysli sa, čo komu povieš. Samozrejme, že musíme byť aj spontánni a skúšať nové veci. V dnešnom svete nie všetko, čo sa zdá byť zlé, je naozaj zlé a nie všetko, čo sa zdá byť dobré, je naozaj dobré. Mali by sme vedieť tieto dva pojmy odlíšiť. Preto neváhaj a konaj. Chceš niečo povedať? Tak to povedz. Budú ťa súdiť? Nech ťa súdia, je to ich vec. Ver však tomu, že sa nájde niekto, kto s tebou bude súhlasiť alebo kto ťa podporí. Vždy sa nájde niekto. Pretože nikdy nie si sám...                                                                                

     Apple